Farklı Bir Destinasyon, Farklı Bir Tatil Anlayışı: Kalem Adası

Özel teknesiyle kısacık bir deniz yolculuğu ile ulaşılabilen Kalem Adası’nda bulunan Oliviera Resort’e yaklaşırken büyüleyen görüntüsü Ada’ya ayak bastığınız anda daha da etkileyici bir hale bürünüyor.

Ege’de bu kadar muhteşem bir bitki örtüsü, doğası ve tarihi dokusunun yanında Midilli’ye dek uzanan manzarası ile misafirlerini ‘Türkiye’de böyle bir yer var mıydı?’ dedirtecek kadar şaşırtan ortamı ile beş yıldır hizmet veren Oliviera Resort, her sene daimi misafirlerini dahi bir kere daha etkiliyor.
Özel bir ada olan ve sizi her şeyden uzaklaştıran atmosferiyle Kalem Adası, 29 odalı oteli Oliviera Resort ile sizi, size ait bir adaya gelmiş hissini yaşatıyor. Güler yüzlü personeli, sizi odanıza yerleştirdikten sonra bir an önce keşfe çıkma arzusu ve o muhteşem denize dalma sabırsızlığı arasında gidip gelen duygularla tatilinizin farklılığını ilk anlarda hissediyorsunuz.
Lezzeti, muhteşem manzarasıyla harmanlayarak sunan Kalem Adası Oliviera Resort’de gün boyunca Beach Club’ın kumsalında bulunan özel yataklarda, güneşlenme platformlarında ya da şirin barında vakit geçirirken, bu kadar dinlendiren, huzur dolu, görmek istemediğiniz ve yanınızda getirmek istemediğiniz her şeyi geride bıraktıran atmosfere bir kere daha hayran oluyorsunuz.
Akşam yemeklerinde ise Midilli’ye kadar uzanan manzara ile birlikte Şef’in son derece lezzetli sunumlarının tadına varıyorsunuz.
Tanınmış simaların da sıkça ziyaret ettiği mekan bir yandan ‘ben buradayım!’ derken bir yandan da tam anlamıyla ‘gizli kalmış bir cennet’ özelliğini özenle koruyor.
İzmir’in Dikili ilçesine bağlı eski şirin bir Rum köyü olan Bademli Köyü açıklarındaki Kalem Adası’na özel aracınızla Bandırma’dan sadece 3 saatte, İzmir’den 1,5 saatte; uçakla Edremit Havaalanından 1 saatte ulaşıyorsunuz.
Kalabalık, gürültü ve karmaşadan uzak, sevdiklerinizle harika vakit geçirip kaçırdığınız her anı yakalamanıza fırsat sağlayan Kalem Adası Oliviera Resort özellikle balayı çiftlerinin de vazgeçilmezi.
Son derece hoş düğünlere ev sahipliği yapan mekan, özel gruplara Ada’yı özel olarak kapıyor. VIP şirket toplantılarının da ilk tercihlerinden olan otel 12 ay hizmet veriyor.
Sadelik ve rahatlığı temel alan yaklaşımıyla Kalem Adası Oliviera Resort için söylenebilecek çok fazla bir şey yok; gidip, yaşayıp, geri dönmeyi istememe hissini yaşatmasından başka.

EnglishTurkish